Tags

Related Posts

Share This

Rzuć palenie

Rzuć palenie – to rada, jakiej udzielamy wszystkim nałogowym palaczom. Odpowiadają oni, że to nie jest takie proste, że łatwo nam powiedzieć lub po prostu już próbowali i nic z tego nie wyszło, do palenia powrócili. A gdy my sami palimy? to wiemy, że aby rozstać się z nałogiem trzeba bardzo dużo silnej woli. Ale są też tacy, którym się to udało.

Wiele razy zadajemy sobie pytanie po co się truć z własnej woli? Gdy ktoś zachoruje, a nie chciał, sprawa wygląda inaczej, natomiast gdy choruje osoba, która wie, że może zachorować to wtedy jest to wręcz samobójstwo.

Przydatna lektura

Warto przeczytać lekturę „Prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie”. Książka pomaga rozstać się z nałogiem nikotynowym. Prezentuje jak skończyć przygodę z nałogiem stosując się jedynie do kilku wskazówek. Wiele osób, które rzuciły palenie po przeczytaniu tej książki deklarują, że odzyskały wolność i są teraz bardzo szczęśliwe. Poradnik ten zbiera pozytywne opinie internautów.

Autor tej książki koncentruje się na mentalnym uzależnieniu od palenia papierosów, mechanizmy poznał będąc 33 lata nałogowym palaczem. Próbował on rzucać palenie innymi metodami, jednak bezskutecznie. Autor książki pomaga rozstać się z paleniem zarówno osobom palącym bardzo dużo i często, jak i tym palącym mało i okazjonalnie.

Wyżej wymieniona lektura jest najpopularniejszą i najskuteczniejszą pozycją wydawniczą w tej dziedzinie. Została przetłumaczona na 20 języków.

Skutki palenia papierosów

Palenie papierosów może spowodować:

  • Niewydolność płuc
  • Nowotwór
  • Chorobę wieńcową serca
  • Wcześniejszą menopauzę
  • Obniżenie jakości spermy

Jeden palacz na czterech skraca swoje życie o jakieś 20 lat i umiera przed 65 rokiem życia. Osoby palące mimo wszystko często bagatelizują niebezpieczeństwa, które niesie za sobą palenie. Pomimo wielu kampanii antynikotynowych palaczom ciężko wyrwać się z nałogu. Są już uzależnieni od nikotyny.

Trzeba przyznać, że nałogowy palacz traci na papierosy ogromne ilości pieniędzy. Przeliczmy ile zaoszczędzilibyśmy z pensji przez rok? Może byłyby już świetne wakacje?

Nałogowym palaczom szybciej starzeje się skóra, oddech staje się nieświeży, pojawia się brzydki zapach ubrań, szereg komplikacji zdrowotnych.

Bierne palenie

Nie pozwól sobie na bierne palenie, czyli wdychanie dymu tytoniowego z papierosa, którego pali inna osoba. Wdychanie dymu wydychanego przez palacza zwiększa u niepalących osób wystąpienie raka płuc, chorób serca.

Dym taki zawiera też wiele substancji alergizujących, powodujących łzawienie oczu, kaszel, podrażnienie błony śluzowej nosa, zakażeń układu oddechowego, uczulenia, których konsekwencją może być astma. Kontakt z takim dymem pogarsza samopoczucie, powoduje problemy z koncentracją.

Nie narażajmy dzieci na dym papierosowy. W wielu domach nie zwraca się na to uwagi. Kobiety w ciąży nigdy nie powinny wdychać dymu papierosowego. Dzieci urodzone przez palące matki mają niższą wagę urodzeniową, upośledzoną funkcje płuc, zakażenia dróg oddechowych, ataki astmy, może dojść nawet do zgonu.